تبلیغات
قـــائـــم [عج] - صحنه همچنان باقی است! ما هم غافلیم!؟
برای سلامتی و ظهور قائم آل محمّد(عج)صلوات بفرستید.((للَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ و عَجِّلْ فَرَجَهُمْ ))» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

..........................................
تــبــلــیـغــات
....................................................................................
حـدیـث تـصـادفـی
.. ........................................

(به نام خدا)گاهی اگر خوب نگاه کنیم، ما نیز درست همان ایراداتی را که در دیگران می‌بینیم، در خود می‌یابیم. اما متوجه نیستیم که اگر این موارد عیب و نقص است، خودمان هم دقیقاً دارای همین عیب هستیم. گاهی از دیگران توقعاتی داریم که دیگری از ما انتظار دارد، اما غافلیم و برآورده نشدن توقع خودمان توسط دیگران را بر نمی‌تابیم، در حالی که دیگران هم کوتاهی ما را نظاره گرند.


می‌گوییم خدا نیامرزد کسانی را که در روزگار معصومین علیهم السلام بودند و درباره آنان کوتاهی کردند. حق ایشان را ادا نکردند، آنها را تنها گذاشتند، سراغ دیگران رفتند، به فرامین، سفارشات و توصیه‌های آن بزرگواران اعتنا نکردند، یا اگر اعتنا کردند، عمل نکردند، یا آن را ناتمام رها کردند. به گونه‌ای سخن می‌گوییم و حس می‌گیریم و جلو می‌رویم که فراموشمان می‌شود هنوز هم روزگار، روزگار امام معصوم است. هنوز هم فردی از همان خاندان وجود دارد، هنوز هم وظیفه ما همچون گذشتگان مودت و محبّت (1) نسبت به آن وجود مبارک است.

تعجّب می‌کنیم چگونه ندای یاری طلبیدن ائمه علیهم السلام را شنیدند و به راحتی از کنارش گذشتند؟ و بر تعجّبمان افزوده می‌شود که چگونه شخصی مخاطب امام معصوم باشد و در کمال بی‌ادبی، اعتنا نکند، اما نمی‌ترسیم از این ‌که ما هم مرتکب همین جرم شویم و فکر نمی‌کنیم که ما نیز همان‌طور رفتار کرده‌ایم.(2)

تعجب می‌کنیم که چگونه افرادی در زمان ائمه علیهم السلام با آن ‌که می‌دانستند امام علیه السلام آگاه به جمیع علوم است و از همه زندگیشان مطلع است، باز هم منافق گونه زندگی می‌کردند و رفتار و گفتارشان در محافل و مجالسشان متفاوت از آنچه بود که در حضور امام سر می‌زد. اما ما چه بسا از آنها هم جلو زده‌ایم. هرگز حضور امام را حس نمی‌کنیم، تا اقلاً بعضی مواقع خود را در محضر ایشان ببینیم. هر طور دلمان می‌خواهد زندگی می‌کنیم و هر چه می‌خواهیم انجام می‌دهیم، بدون آن‌ که دقت کنیم، امام ما نیز همچون امامان قبل علیهم السلام آگاه و ناظر به همه چیز می‌باشد.

از آنان که با سخنان، حضور، اموال، خانواده و اطرافیان خود، یارای امامان معصوم علیهم السلام نبودند دلگیریم و متنفریم، گویی که خودمان همه زندگی و هستی را برای اماممان خرج کرده‌ایم و در مسیر ایشان قرار داده‌ایم. اصلاً چند دقیقه‌ از زندگیمان و چند ریال از اموالمان برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و در راه ایشان بوده است؟

هنوز هم همین‌طوریم. هنوز هم وقتی صحبت از یاری امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می‌شود، یقه دیگران را می‌گیریم که چرا عده‌ای برای یاری امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف آماده نشده‌اند. این چه وضعی است، این چه جامعه‌ای است که امامشان به انتظار یاری آنها نشسته‌ است و آنان دست روی دست گذاشته‌اند. گویی که به ما برگه معافیت داده‌اند و گفته‌اند: کار شما درست است و از شما هیچ توقعی نیست، دیگران می‌لنگند و مقصرند.


icon


ادامه:

آیا تا کنون فکر کرده‌ایم دیگران که تاریخ امروز ما را نظاره می‌کنند در مورد ما چه می‌گویند؟ یا تا الآن به ذهنمان خطور کرده‌ که در روز قیامت اگر خواستیم یقه گذشتگان را به ‌خاطر کم کاری نسبت به امامانشان و یا سایر حجت‌های الهی بگیریم، چه تضمینی وجود دارد که کسی یا حتی خود آنها یقه ما را نگیرند و نگویند که مگر خودتان چه کرده‌اید که طلب کار دیگرانید؟ ما و شما مثل هم می‌باشیم.

نظام هستی جریان دارد و صحنه، صحنه احتیاج و اضطرار مردم به حجّت الهی است. درست همان‌طور که از ابتدا بوده است. اکنون نیز مردم یک حجت دارند، یک واسطه بین خود و خالق خود، یک هادی، یک راه، و او نیز حاضر است و زنده و مهیا. ما چه کرده‌ایم؟ صحنه همچنان باقی است، به راستی ما در کدامین جبهه‌ایم!؟

 

پی نوشتها:

1 . همه ما مسلمانان، مأموریم که با خاندان رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و اله مودت داشته باشیم زیرا قرآن می‌فرماید: « قل لا أسئلکم علیه اجراً الاّ المودة فی القربی» و مودت یعنی صحبتی که در اعمال و رفتار شخص ظاهر شود و نمایان گردد.

2 . اشاره به روایات و توقیعات شریفی است که از جناب حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف وارد شده و در ضمن آنها مطلب و توصیه‌های زیادی با شیعیان و مخاطبین در میان گذاشته شده است.

:: مرتبط با: مهدویت ,
:: برچسب‌ها: صحنه همچنان باقی است , انتظارات امام زمان , انتظارات امام زمان از منتظران , قائم , قـــائـــم , قائم ال محمد , در دوران غیبت چه کنیم؟ , وظایف منتظران , حضرت مهدی , مهدویت , مهدی ,
ن : سیدحمید رضا
ت : جمعه 9 فروردین 1392
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.